Úvěr na nemocnici i nebezpečná skládka s malým ziskem bez kontroly! Obyvatelé Čáslavi nemohou na zastupitelstvu už mluvit. 2x a dost!

MIMOŘÁDNĚ / ZISKOVOST SKLÁDKY Starosta Jaromír Strnad i ředitel nemocnice Novák pod tlakem. Rezignují na funkce?! Zastupitele nezvládají kritickou situaci. Někteří odcházejí i z jednání! PROČ nehájí obyvatele? Chtěl jsem se dotazovat na problematiku čáslavské letiště, ale nemohl jsem už jako obyvatel Čáslavi mluvit. Starosta Strnad si to nepřál. Sledoval jsem tak, jak se kontroverzně řídí Městská Nemocnice Čáslav. A nebezpečná skládka s malou finanční výnosnosti pro město je absolutně bez kontroly vedení města a zastupitelů!

ZASTUPITELSTVO 23.4. 2018:
 Kontroverzní chování vedení města Čáslavi pokračuje! “nemocnice Titanic”, “finance nevýhodná nebezpečná skládka s kaly/ časovaná bomba / bez kontrolní komise”, opatrné otázky zastupitelů… grilují starostu Strnada i ředitele nemocnice Nováka (oba ČSSD) ptají se víc než obvykle, výsledek téměř nulový! Obyvatele Čáslavi už nemohou pokládat otázky včetně TomášOuředník.CZ.

Paradox: V menší obci Vrdy to nebyl na zastupitelstvu problém Tomáš Ouředník se dříve v Čáslavi, v únoru i v dubnu mohl na mimořádném zastupitelstvu normálně ptát taky, až toto pondělí se prolomily ledy! Občan má jiná práva než obyvatel, zastupitelům to nevadí, drží pusu a obyvatel má smůlu! Starosta i senátor Strnad dodržuje “jen” “vlastní zákon veřejného zajmu”, obyvatel se nemůže ptát na otázky, protože nemá trvale bydliště v Čáslavi. Když Strnad neví kudy kam ohání se dodržováním zákonu! Spis už se mu nechtělo reagovat na dotazy, vždyť ale nemohl nic zkazit, většinou se ke kritice stejně nevyjadřuje. Asi s ni vždy souhlasí, když se ani v minulosti nebránil!

Porušení zákona: Zastupitelka obce Vrdy Lenka Bochníčková porušila zákon, když zastupovala 1 100 obyvatel Čáslavska v petici proti kalům na skládce, protože mluvila na mimořádném zastupitelstvu 6.4. v Čáslavi, ačkoliv je obyvatelka s trvalým bydlištěm ve Vrdech! To není vůbec účelové, neumožnit Tomáši Ouředníkovi se zeptat na hlučnost letiště, skladku jsem nemusel přeci řešit, vždyť vznikla “dočasná” komise o skládce, ve které nikdo nechce sedět.

Téma nemocnice ale take překonalo všechna očekávání! Ředitel městské nemocnice Novák neví, jak vysoký je úrok půjčky na 40 mil. Kč! Zastupitele v cele se starostou a senátorem Strnadem jsou v klidu, vždyť je to nemusí zajímat, oni si sami nepujcuji, to jsou jen veřejné peníze občanů Čáslavi!

Nemocnice, skládka číslo dvě?! Mesto si na skladku vzalo “půjčku” cca 80 mil. a mělo zaplatit cca 100 % úrok, tedy vrátit pres 160 mil. Mesto pak umorilo bankrot tim, ze “dalo” k užívání a následně odprodalo plochu skládky a s tim obyvatele Čáslavi odpadovym firmám za 1 tisíc korun!

Výsledek v roce 2018 vozí komunální odpad na “městskou” skladku 500 metru od domu zhruba 120 obci z okoli cca 80 km a skladku komunálního i nebezpečného odpadu “zásobuje” cca 200 firem a živnostníkům z cele ČR. Ted i dává do Čáslavi AVE odpad z ostravských lagun, kaly! Mesto a tim pádem občane dostávají za časovánou bombu ubohých par milionku, ale “trochu” skládka smrdí v létě a “jenom” dvakrát byl na skládce mohutný požár. Jinak to vsem nekontrolovatelně vyrostlo pred očima! Ale někteří chytrolini řeší jen poletujici igelitové obaly a problematiku i třídění odpadu jednotlivců!

ZISKOVOST SKLÁDKY: “Závratně klesající výnosnost skládky do rozpočtu města, město dostalo od AVE tyto drobné ” zdroj: Město Časlav, získáno od zastupitele V.M.

2010 23.151.442,- Kč (za odpady 2009)
2011 22.917.916,- Kč
2012 22.863.954,- Kč
2013 19.396.042,- Kč
2014 19.109.566,- Kč
2015 18.588.318,- Kč
2016 16.861.056,- Kč
2017 17.343.204,- Kč
2018 13.546.797,- Kč

Důležitá poznámka: Částka, kterou občané zaplatí městu za svoz odpadu a to peníze “předá” AVE činí necelých pět miliónů korun ročně.

Komise o skládce: Bylo zmíněno na zastupitelstvu, ze existuje uz integrované povolení c.17, 18. Tehdy jsme informovali o tichém povolení c. 16. mezideponie. Potvrdili se naše odhady, ze zažádají o dalsi úpravy. Neznáme postoj Odboru životního prostředí města Caslav. Komise o skládce je v troskách, zastupitel Jerie, který byl i u odprodeje skládky za 1000 Kč to nechce dělat. Někteří zastupitele se dozvěděli, ze komise ma urcite členy az na jednání.

Nemocnice Titanic: Ředitel Novák dokonce prohlásí, ze nemá účetne vyřešeny platby za Vojenskou pojistovnu z roku 2016! To se Novák chlubí, ze jeste v dubnu 2018 to nemá ucetne uzavřeno nebo ho mají občane litovat, ze řídi “na plný úvazek” nemocnici dva dny v týdnu, aby z ni udělal Titanic s hrající kapelou na palubě zvané mesto Caslav?!

další

komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..