Pod ředitelem nemocnice Novákem se houpe židle! Jaký je úrok z úvěru? Bude porodnice? Co platby od pojišťovny? Konflikty s personálem?

MIMOŘÁDNĚ / Situace v čáslavské městské nemocnici je velmi vážná. Podle pár hodin staré zprávy od velmi dobře informovaného zdroje chce vedení města v čele se starostou Jaromírem Strnadem (ČSSD) odvolat ředitele nemocnice Martina Nováka (ČSSD). Městská nemocnice je tak na rozcestí! Novák zastává pozici v radě města, respektive v čáslavském zastupitelstvu. Dokonce se hovoří o konkrétním “náhradníkovi”. Ale teď krátce před komunálními volbami se do toho nikomu nebude s velkou pravděpodobností chtít.

Problémů, které bude muset krizový manažer v budoucnu řešit je hned několik.  Před pár měsíci dokonce uvažovali někteří zastupitelé o svolání mimořádného zastupitelstva právě kvůli kontroverznímu fungování nemocnice. Tehdy dostala tématicky ale přednost nebezpečná skládka.

Personální problémy:  Některé zastupitele už dříve kontaktovali zaměstnanci, upozorňovali na nestandardní chování, konflikty s vedením nemocnice.

Problém úvěr: Je to pravděpodobně jen závěr kontroverzního řízení této příspěvkové organizace, na kterou jsme upozorňovali  na konci dubna (23.4. 2018). Špatná komunikace a zarážející vysvětlování na zastupitelstvu v podání ředitele Nováka. Na přímou otázku kolik je úrok na několikamilionový úvěr, nebyl schopen hlavní manažer nemocnice vůbec odpovědět.

Původní zprávy

CENZURA TICHEM! Důležité informace o zastupitelstvu nejsou! Politiky nezajímá komise pro skládku, ani řízení městské nemocnice!

Úvěr na nemocnici i nebezpečná skládka s malým ziskem bez kontroly! Obyvatelé Čáslavi nemohou na zastupitelstvu už mluvit. 2x a dost!

Problém neproplacené platby od pojišťovny: Ředitel Novák dokonce na dubnovém zastupitelstvu prohlásil, že nemá účetně vyřešeny platby za Vojenskou pojišťovnu z roku 2016! To se Novák chlubí, že ještě v dubnu 2018 to nemá účetně uzavřeno nebo ho mají občane litovat, ze řídí “na plný úvazek” nemocnici dva dny v týdnu, aby z ní udělal Titanic s hrající kapelou na palubě zvané město Čáslav?!

Problém porodnice
Jde o budoucnost některých oddělení. V ohrožení je především Gynekologicko-porodnické oddělení Čáslavské městské nemocnice… Jde o počet porodů: v Čáslavi jich je kolem 500, minimálně 600 chce ministerstvo!

…Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) uvažuje o výrazných škrtech. Pokud se naplní černý scénář, menším porodnicím zřejmě nebude na konci roku 2018 prodloužena smlouva s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou… Měla by totiž platit minimální hranice 600 porodů za rok!

Počet narozených dětí v nemocnici v Čáslavi se ale pohybuje pod hranicí 500 dětí, například v roce 2015 se narodilo v porodnici “jen” 470…

Problém transformace nemocnice
Velmi tvrdé diskuze a nejistotu mezi zaměstnanci také rozvířil tajný záměr transformovat nemocnici na s.r.o., který se někteří zastupitelé dozvěděli nejprve z úst naštvaných zaměstnanců, až pak oficiálně od vedení nemocnice… Několik měsíců trvající diskuse o možné proměně právní formy čáslavské městské nemocnice nakonec skončily. “S ohledem na skutečnost, že je dnešní příspěvková organizace města příjemcem dotačních financí, byl záměr konzultován na ministerstvu pro místní rozvoj, které po dalších rozhovorech se zástupci ministerstva financí konstatovalo, že takováto změna není z jeho pohledu a dle stanovených podmínek dotačních titulů možná,” udělalo vedení nemocnice a města v čele se starostou Strnadem jasný závěr. 

 

další

komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..